top of page

Соціальні права для тих, хто прибув з України
Соціальні права для тих, хто прибув з України Відомство національного страхування вітає вас із прибуттям до Ізраїлю і бажає м'якої та приємної абсорбції в Ізраїлі.


Тут ви знайдете інформацію на тему виплат та реєстрації в лікарняній касі, на які ви маєте право згідно з визначеним для вас статусом нових репатріантів або громадян Ізраїлю, що повертаються.


Громадяни Ізраїлю, що повертаються

Поновлення статусу жителя Ізраїлю та відновлення медичного страхування

Для того, щоб ми змогли поновити ваш статус жителя Ізраїлю та відновити медичне страхування, після прибуття в Ізраїль вам необхідно заповнити заяву на встановлення проживання в Ізраїлі та реєстрацію в лікарняній касі.


В цій заяві необхідно заповнити особисті дані та вибрати лікарняну касу, в якій ви хочете бути зареєстровані.


Період очікування на доступ до медичних послуг

Громадянин Ізраїлю, що повертається і досяг 18-річного віку, зобов'язаний очікувати до 6 місяців на доступ до медичних послуг.


У зв'язку з особливим становищем у вказаній заяві ви зможете попросити про скасування періоду очікування на доступ до медичних послуг і негайного отримання доступу до медичних послуг. Скасування періоду очікування на доступ до медичних послуг пов'язане з вирахуванням 12 210 шекелів із виплат, на які ви матимете право.


Особи, які звільняються від періоду очікування на доступ до медичних послуг

Нові репатріанти, діти віком до 18 років, породіллі, а також особи, котрі потребують медичної допомоги для врятування життя, мають право на отримання негайного доступу до медичних послуг і не зобов'язані пройти період очікування.


Отримання виплат

Громадяни Ізраїлю, що повертаються, можуть мати право на наступні виплати:

 • Допомога на дитину

 • Пенсія по інвалідності

 • Допомога щодо забезпечення прожиткового мінімуму

 • Пенсія за віком

 • Допомога на догляд

Допомога на дитину

Як і будь-який інший житель Ізраїлю, громадянин Ізраїлю, що повертається, має право на допомогу на дитину для всіх його дітей, котрі не досягли 18 років.

Громадянин Ізраїлю, що повертається і котрий прибув до Ізраїлю через Міністерство абсорбції після двох років перебування за кордоном, повинен заповнити форму заявки на отримання допомоги на дитину в Міністерстві абсорбції, яка буде передана до Відомства національного страхування, тим самим позбавляючи його необхідності самостійно іти до Відомства національного страхування і подавати вказану заявку.


Якщо діти народилися за кордоном, вони повинні бути зареєстровані в реєстрі населення в Управлінні народонаселення та імміграції.


Пенсія по інвалідності

Пенсія по інвалідності виплачується особі, працездатність якої була зменшена внаслідок інвалідності не менше, ніж на 50 %, або домогосподарці-інваліду, працездатність якої у домашньому господарстві була зменшена на 50 % відповідно до умов інвалідності, зазначених на даному сайті.


Однією з умов отримання права на пенсію по інвалідності застрахованою особою є втрата працездатності у період проживання цієї особи в Ізраїлі. Таким чином громадянин Ізраїлю, що повертається, матиме право на пенсію лише в тому випадку, якщо він втратив працездатність під час проживання в Ізраїлі.


Право на пенсію по інвалідності для особи, яка втратила працездатність у період, коли вона не проживала в Ізраїлі

Тим не менш, у зазначених нижче випадках громадянин Ізраїлю, що повертається, може мати право на пенсію по інвалідності, навіть якщо його непрацездатність виникла, коли він не проживав в Ізраїлі:

 1. Він досяг 18 років, будучи жителем Ізраїлю і інвалідом.

 2. Вада, що спричинила втрату працездатності, виникла у нього, коли він був неповнолітнім жителем Ізраїлю.

 3. У його заяві як громадянина Ізраїлю, що повертається, на пенсію по інвалідності було відмовлено, оскільки його непрацездатність виникла, коли він не проживав в Ізраїлі; після відмовлення у заяві він почав працювати, а його дохід перевищував 45% середньої заробітної плати – 4 748 шек. у січні 2022 року – протягом 6 місяців поспіль або 12 місяців з перервами із 24 місяців, що передують місяцю подання заяви на пенсію.

 4. У його заяві було відмовлено, оскільки його непрацездатність виникла, коли він не проживав в Ізраїлі, однак після отримання статусу громадянина Ізраїлю, що повернувся, у нього виникли нові вади або відбулося значне погіршення наявної вади, що потягнуло за собою медичну інвалідність та спричинило непрацездатність. У цьому випадку він може мати право на пенсію, якщо він відповідає наступним умовам:

 • Виявлені для нього нові вади перевищують медичний поріг, необхідний для інвалідності.

 • Вказані вади призвели до втрати працездатності заявника.


У цих випадках необхідно пред’явити будь-який медичний документ, який може підтвердити дату виявлення нової медичної вади або загострення уже наявної.


Встановлення ступеню непрацездатності

Якщо буде встановлено, що нові вади або істотне погіршення існуючих вад, які виникли після отримання статусу громадянина Ізраїлю, що повернувся, дають право на пенсію цьому громадянину, - в такому випадку йому виплачуватиметься пенсія відповідно до ступеня непрацездатності, що відповідає його поточному стану, а не лише за вадами, які виникли після отримання статусу громадянина Ізраїлю, що повернувся.


Подача заяви на пенсію по інвалідності

Для отримання інформації щодо подачі заяви на пенсію по інвалідності натисніть тут.


Допомога щодо забезпечення прожиткового мінімуму

Громадянин Ізраїлю, що повернувся і знаходиться на обліку в Міністерстві репатріації та абсорбції, може мати право на отримання допомоги від Міністерства репатріації та абсорбції в перший рік після свого повернення в Ізраїль.


У деяких випадках ви можете отримати від Відомства національного страхування допомогу щодо забезпечення прожиткового мінімуму як додаток до допомоги, яку надає Міністерство абсорбції.


Після закінчення періоду отримання допомоги від Міністерства репатріації та абсорбції ви можете перевірити своє право на отримання допомоги щодо забезпечення прожиткового мінімуму від Відомства національного страхування.


Право на отримання допомоги щодо забезпечення прожиткового мінімуму від Відомства національного страхування

Ви можете мати право на отримання допомоги щодо забезпечення прожиткового мінімуму, якщо ви були визнані постійно проживаючим в Ізраїлі та проживали в Ізраїлі принаймні 24 місяці поспіль (також враховується період, коли ви проживали в Ізраїлі до того, як покинули країну). Ви також повинні відповідати й іншим умовам отримання права на допомогу щодо забезпечення прожиткового мінімуму.


Для отримання допомоги щодо забезпечення прожиткового мінімуму ви повинні заповнити заяву на отримання допомоги щодо забезпечення прожиткового мінімуму та надіслати її до найближчого відділу національного страхування за місцем проживання.


До даної заяви необхідно додати довідку з Міністерства репатріації та абсорбції про період отримання допомоги від Міністерства репатріації та абсорбції.


Пенсія за віком


תושב חוזר שהוכר כתושב ישראל על ידי הביטוח הלאומי זכאי לקצבת אזרח ותיק, ככול תושב ישראל, על פי הכללים שנקבעו.

Громадянин Ізраїлю, що повернувся, визнаний постійно проживаючим в Ізраїлі Відомством національного страхування, має право на отримання пенсії за віком, згідно зі встановленими правилами, як і будь-який інший громадянин Ізраїлю. Повну інформацію про отримання пенсії за віком ви зможете знайти на цьому сайті.


חשוב לדעת! תושב/ת ישראל שירד מהארץ וחזר, ולא צבר תקופת אכשרה, עשוי להיות זכאי, בתנאים מסוימים, לגמלת אזרח ותיק מיוחדת.

Важливо знати! Громадянин Ізраїлю, котрий виїхав з Ізраїлю, а потім повернувся, і не набрав достатній період трудового стажу, може мати за певних умов право на спеціальну виплату для громадян похилого віку.


8 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page