top of page

Грандіозний успіх українського фестивалю “ЕТНО-хутір” в Ізраїлі

Четвертий фестиваль української культурної спадщини “ЕТНО-хутір”, що відбувся 15 червня 2018 року в Тель-Авіві, перевершив успіх всіх попередніх років. Більше 2000 ізраїльтян насолоджувалися українськими піснями, кухнею і модою в атмосфері молодіжного драйву.

Організаторами заходу стала громадська організація Israeli Friends of Ukraine за підтримки канадського благодійного фонду Ukrainian Jewish Encounter. Партнерську допомогу надали Посольство України в Ізраїлі та авіакомпанія МАУ.

Фестиваль “ЕТНО-хутір” став вже щорічною традицією – головною проукраїнською подією в Ізраїлі, своєрідним культурним мостом між Ізраїлем і Україною. З кожним роком фестиваль набирає все більшої популярності як серед ізраїльтян, так і серед української спільноти.

Організатори фестивалю отримали заявки на участь від українських майстрів прикладного мистецтва і творців модного одягу в етностилі. Так, вперше на фестивалю в цьому році був представлений популярний український бренд Gapchinska, який представляла для ізраїльської публіки відома українська художниця Євгенія Гапчинська.

У музичному меню фестивалю в Тель-Авіві були українські музичні колективи “Цвіт кульбаби”, “Неформат” і прекрасна українська артистка Оксана Муха. На сцені блискуче виступила вже добре відома ізраїльської та української публіки запальна група “Gefilte Drive”.

Традиційні вареники та інші страви національної кухні України змушували гостей шикуватися в черги за смачними наїдками. Окрема програма була для дітей, включаючи майстер-клас з української народної кераміки.

Безліч товарів народних промислів, вишиванки і hand-made вироби різних майстрів з України були куплені ізраїльтянами на благодійному ярмарку. Кошти, зібрані на ярмарку, будуть спрямовані на реалізацію проекту Israeli Friends of Ukraine – проведення реабілітаційно-оздоровчого сімейного табору “Крила” для вдів з дітьми, чоловіки яких загинули в АТО.

Серед учасників ярмарку також – Благодійний фонд “Шанс на життя” та Благодійний фонд “Країна чудесних снів”, які надають допомогу і підтримку українським дітям, які проходять лікування в Ізраїлі.

Посол України в Ізраїлі Геннадій Надоленко заявив на фестивалі: “Організатори” Етнохутора “домоглися величезного успіху і перевершили самих себе. У наступному році потрібно розширюватися в новому форматі, тому що традиційне місце проведення фестивалю вже не вміщає всіх ізраїльтян, які бажають потрапити на українське свято”.

Автор тексту, фото і відео: Шимон Бріман (Ізраїль).

 

30 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page