top of page

Що таке Марлог?

Інформаційна довідка.

Станом На 28.12.2022 р


Нас багато запитують: "Що таке - "Марлог"? Отже, щоб всі могли дізнатися і розділити з нами гордість та радість за успішний проєкт - ми вирішили опублікувати офіційну інформаційну довідку, яка дасть відповіді на всі питання.
ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА

ПРОЄКТ «Міжнародний волонтерський логістичний центр «Марлог».


1. Історія заснування.

4 березня 2022 року українська ГО «Велика ідея» в особі Наталії Попової та ізраїльська некомерційна організація «Israeli Friends of Ukraine» в особі В’ячеслава Фельдмана, що успішно співпрацювали протягом років по благодійним проєктам Ізраїль-Україна, ініціювали громадську ініціативу для прийому гуманітарної допомоги з Ізраїлю - Проєкт «МАРЛОГ» в Ковелі, Волинської області (територіально біля польського кордону на Західній Україні, поруч з вузловою залізничною станцією).

На сьогодні «МАРЛОГ» отримує допомогу від 36 партнерів з 12 країн світу та реалізовує 21 соціальний проєкт спільно з благодійниками. За 10 місяців існування центр «Марлог» стало змережувався з потужними 11 громадськими ініціативами з прифронтових зон сходу та півдня України, та вдало співпрацює зі 160 ГО і БФ в різних регіонах.Головні задачі:

- прозоро та офіційно прийняти гуманітарні вантажі громадськими організаціями ініціативи «Марлог» від закордонних благодійників та оперативно доставити потребуючому адресату згідно офіційної заявки в кожен куточок України зі звітністю. Пріоритет - гарячі точки;

- реалізовувати соціально значимі проєкти та акції на допомогу людям і розвитку суспільства за викликами війни.


Громадська ініціатива «МАРЛОГ» нагороджена Президентом України відзнакою «Золоте серце». МВЛЦ «Марлог» зазначений у грудні 2022 року Президентом у 50-ти найпотужніших хабів України. Наші волонтери також відзначені грамотами та подяками військових підрозділів, Волинської обласної ради, Ковельської міської ради та районної військової адміністрації.2. Громадська ініціатива «МАРЛОГ» об’єднала 5 волинських ГО та волонтерів з метою примножити зусилля по допомозі людям та наблизити Перемогу України.

Партнери-співзасновники проєкту «Марлог» на Волині:


- ГО «Велика ідея» - керівник Людмила Зубарева (юридичний та бухгалтерський супровід ініціативи, мережування, грантова підтримка, молодіжний розвиток);

- ГО ВЦНВП «Волинська Січ» - керівник Сергій Дружинович (гуманітарна допомога військовим, патріотичне виховання молоді, військові вишколи і навчання);

- ГО «Зігрій душу» - керівник Анна Лисакова (робота з ВПО, психологічна реабілітація постраждалих від війни: сім’ї загиблих, полонені, поранені);

- ГО «УАЗЗ «МАРЛОГ- КАДУЦЕЙ» - керівник Артемук Оксана (медична гуманітарна допомога для лікарень і шпиталів, тактична медицина для військових, допомога пораненим);

- ГО «EuroFuture NGO» - керівник Інна Поліщук (комунікація з міжнародними донорами та волонтерами, освітні проєкти для дітей і молоді різних категорій, соцільно-значимі дитячі акції, наповнення закордонних бібліотек українською літературою);

- ГО «Асоціація людей з прихованими потребами» керівник Наталія Антоненко (гуманітарна допомога людям з особливими потребами, дітям загиблих, військовим);

- Юрист-волонтер Людмила Севрук (юридичні консультації);

- Волонтер Луцького шпиталю Ариванюк Наталія (допомога військовим шпиталям та пораненим воїнам).


Проєкт працює за підписаними Меморандумами і за підтримки Волинської обласної державної адміністрації та Ковельської районної військової адміністрації та Ковельської міської ради.3. Структура «МАРЛОГУ».

«Марлог» - це окремих 12 команд та 28 координаторів, що працюють за визначеними напрямками, це понад 100 постійних волонтерів та 4 діючих склади:

- Напрямок комунікацій з міжнародними надавачами гуманітарної допомоги

- Відділ роботи з заявниками по отриманню допомоги

- Відділ бухгалтерії

- Склади: «Медичний», «Гігієна», «Одяг», «Харчування»

- Відділ допомоги вимушеним переселенцям

- Відділ психологічної реабілітації постраждалих від війни

- Відділ роботи з іноземними волонтерами

- Відділ фандрейзингу

- Відділ логістики

- PR-відділ

- Відділ грантових проєктів та мережування

- Оргвідділ волонтерів4. МАРЛОГ – це люди, об’єднані місією допомогти державі перемогти агресора. В нас волонтерять переселенці з окупованих територій та з зон військових дій, матері воїнів батальйону АЗОВ, іноземці.


Кількість отриманих закордонних вантажів - понад 650 тонн
Кількість відправлених вантажів згідно офіційних заявок – понад 950, кількість відправлених адресних посилок понад 1100, кількість людей, яким надана допомога в різних регіонах України - понад 270 000.

Щоденно руками фасується, пакується, скотчується і стрейчується, обліковується, вантажиться і відправляється гуманітарна допомога в різні регіони України згідно наданих на сайт ГО «Велика Ідея» офіційних і перевірених заявок. Вантажі передаються військовим, медзакладам та мережевим партнерам у різні регіони- Херсонська, Харківська, Донецька, Запорізька, Одеська, Миколаївська, Київська, Сумська, Чернігівська обл..5. Благодійні перекази на реалізацію проєкту «МАРЛОГ» приймаються на рахунки організацій- співзасновників по напрямках:

- на медичні закупки - на рахунок ГО «УАЗЗ «МАРЛОГ-КАДУЦЕЙ

- на закупівлю продуктів та гігієни, оплату перевезень. На проекти по переселенцям і молоді - на рахунок ГО «Велика Ідея»

- на реалізацію проєктів по психологічній реабілітації – на рахунок ГО «ЗІГРІЙ ДУШУ»

- на проєкти по допомозі людям з особливими потребами - ГО «Асоціація людей з прихованими потребами»6. Отримувачі гуманітарної допомоги МАРЛОГУ в Україні згідно офіційним заявкам: військові шпиталі та цивільні лікарні, військові частини, селищні та міські адміністрації громади та понад 160 громадських організацій та благодійних фондів.
7. Європейська підтримка роботи МАРЛОГУ.

Громадська ініціатива Проєкт «МАРЛОГ», через ГО «Велика Ідея» виграла конкурс від «ICAR-єднання» за підтримки USAID «Швидка підтримка спроможності громадянського суспільства діяти в надзвичайних умовах» . Завдяки цій фінансовій підтримці налаштували та підсилили процеси роботи «Марлогу», залучили нових партнерів, масштабували забезпечення потребуючих людей в гарячих точках гуманітарною допомогою8. ПРОЄКТИ ТА АКЦІЇ «МАРЛОГУ»:


- «РОДИНА» - індивідуальна допомога вимушеним переселенцям, що проживають зараз на Волині (понад 1600 осіб під опікою)


- «БАЧУ ЦІЛЬ». Організація безкоштовних операцій спільно з офтальмологічною клінікою «Центр Ока» для воїнів з передової


- «МАРЛОГ-НАБІР». Збір продуктово-гігієнічних наборів для жителів на деокупованих територій України ( Харківщина та Херсонщина).


- «Марлог-мобіль». Виїзд Марлог-мобілю до місцевих ковельських супермаркетів з ініціативою збору продуктів харчування та гігієни від небайдужих жителів міста Ковель.


- «Святий Миколаю Почуй мене» - проєкт допомоги дітям загиблих та дітям ВПО.


- «МЕДЗАКУПИ МАРЛОГУ» - збір коштів та закупка визначених дефіцитних медикаментів за потребами медзакладів за спеццінами в Україні


- «Секретний Санта для бійців ЗСУ» - збір дітьми подарунків для бійців на передову


- «Слово моє, ти єдиная зброя» - наповнення бібліотек дитячими книжками на українській мові центрам біженців у Польщі, Англії, Франції.


- «ЗІГРІЙ ДУШУ» - психологічна реабілітація, арт-терапія та соц-адаптація дітей після наслідків війни. Охоплення - 5 дитячих будинків на Львівщині, де знаходяться діти-сироти з зони бойових дій.


- «VOLUNTEERHOUSE «XATA» -міжнародна волонтерська ротація МАРЛОГУ. Міжнародні волонтери приїздять до Ковеля за власний рахунок з різних країні працюють на різних напрямках, де найбільш ресурсні. Ми прийняли до Марлогу вже 21 волонтера з Ізраїлю, Америки, Бразилії, Австралії, Англії, Німеччини, Польщі, Британії.


- «HEALING THE SOUL» - психологічна реабілітація та арт-терапія, оздоровлення дружин та дітей загиблих воїнів на базі санаторно-курортного лікування.


- «WORK AND REST» - реабілітація в Польщі волонтерів – мережевих партнерів «Марлогу», що проводять діяльність на прифронтових територіях.


- «ПОДАРУНОК ПРОСТО ТАК» - ініціатива зі збором для воїнів на передову без прив’язки до будь-якого свята подаруночків (листи підтримки, домашнє печиво, сухофрукти, сухі супи, окопні свічки).


- «ВРЯТУЙ ЖИТТЯ» . Збір коштів на турнікети. Ціль – закупівля турнікетів в тактичні військові аптечки


- - «ART-SALE» виготовлення та збір українських ляльок-мотанок та виробів української творчості ручної роботи для благодійних заходів закордонних партнерів


- «ЗБЕРЕЖИ СОН», гуманітарна кампанія по збору коштів на спальні мішки для воїнів ЗСУ.


- «ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ТІМБІЛДІНГ» . Регулярні заходи по зміцненню команди волонтерів «Марлогу» та попередженням емоційного вигорання


- «Пообіцяй» - адресні відео-звернення до бійців на передовій від людей з усього світу (закритий проєкт)


- «Будь здоров» - міжнародна кампанія по збору коштів на протизастудні ліки для воїнів.


- «ПАПЕРОВА БРОНЯ» - збір макулатури в навчальних закладах Ковеля, з ціллю вилучити російськомовну літературу та залучити кошти на такмед для воїнів ЗСУ.


- «БЛАГОФЕСТ» проведення фестивалів.


Також дивіться звіти Марлогу у Фейсбуці та Інстаграмі

292 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

STAND WITH UKRAINE

Comments


bottom of page