top of page

Як написати записку в Стіну плачу?

Обновлено: 21 сент. 2020 г.



Найбільша з релігійних пам'яток Єрусалима, що отримала назву Стіна Плачу, привертає до себе віруючих людей з усього світу.

На місце жорстоко зруйнованого на початку нашої ери Другого Єрусалимського Храму вже багато століть приходить єврейський народ, щоб оплакати загублену святиню. Незважаючи на те, що від дорогого для всіх віруючих місця залишився лише фрагмент Західної стіни, паломники впевнені, що саме тут можна відчути присутність Бога.

Вважається, що згадка людського імені в цьому святому місці знаходить особливу силу, тому більше трьохсот років тому народилася традиція писати і вкладати в ущілини між каменями записки, звернені до Всевишнього з проханням послати тому, хто просить удачу, здоров'я і щастя. Однак не всі паломники знають, прямуючи до Стіни Плачу в Єрусалимі, як правильно написати записку. Написати записку зі зверненням до Всевишнього може будь-яка людина, незалежно від свого віросповідання, національності або положення в суспільстві. Ніяких обмежень на цей рахунок не існує. Немає і якоїсь однієї встановленої форми, що регламентує, як писати записку в Стіну Плачу. Ні мова прохача, ні папір або чорнило не мають значення. Під час цього священного моменту діє лише одне правило: серце віруючого повинна наповнювати молитва до Бога.

Якщо ж паломник, який вперше доторкнувся до святині, розгубився, не знаючи, як написати записку в Стіну Плачу, приклад йому подадуть доглядачі або волонтери, які щодня допомагають тисячам віруючих висловити свої релігійні почуття. Вони розкажуть про ті нечисленні правила, яких варто дотримуватися в своєму зверненні.

У першу чергу, висловлюючи свої бажання, в записці не варто вживати частку «не». Писати звернення потрібно з любов'ю і радістю в серці. Не можна творити молитву, відчуваючи гнів, злість або образу. У записці слід вказати ім'я тієї людини, за якого підноситься молитва і подякувати Богові за все, що вже дано згори.

А просити милості слід з обережністю. Тільки найпотаємніші бажання або прохання про допомогу в складній ситуації будуть доречні в такому посланні. Не варто просити примножити достаток або багатство, священики стверджують, що подібне бажання наживи може обернутися проти того, хто просить. Кажуть, що прохачі, які залишили послання в Стіні Плачу, відчувають після цього величезне полегшення і радість в душі. Хтось починає дивитися на свої проблеми зовсім іншими очима. А до того, хто просив допомоги, вона приходить з абсолютно несподіваних джерел.

Можливо, не так вже й важливо, чи доставлене послання в священне місце особисто або відправлене Інтернетом. Головне, що молитва Богу принесена, і вона обов'язково буде ним почута.

Джерело: "Світ туризму"

 

Написати записку за допомогою он-лайн форми можна на нашому сайті.

3 272 просмотра6 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page